Zitting van maandag 1 juni 2026
1. Goedkeuren notulen 27 april 2026
FEITEN EN CONTEXT
De notulen vermelden, in chronologische volgorde, alle besproken onderwerpen.
Ze vermelden ook het gevolg dat aan die punten werd gegeven waarover de raad voor maatschappelijk welzijn geen beslissing heeft getroffen.
De notulen maken ook duidelijk melding van alle beslissingen.
JURIDISCHE GRONDSLAG
● artikel 74 van het decreet lokaal bestuur van 22 december 2017
● huishoudelijk reglement van de raad voor maatschappelijk welzijn van 28 oktober 2019, laatst gewijzigd op 19 december 2022
ARGUMENTATIE
De notulen van de vergadering van 27 april 2026 liggen ter goedkeuring voor.
FINANCIËLE GEVOLGEN
Geen financiële gevolgen voor het OCMW.
Met algemeenheid van stemmen
Besluit
Enig artikel
De raad voor maatschappelijk welzijn keurt de notulen van de vergadering van 27 april 2026 goed.
Zitting van maandag 1 juni 2026
2. Goedkeuren agenda algemene vergadering van IOK op 19 juni 2026 en bepalen mandaat van de vertegenwoordiger namens het OCMW
FEITEN EN CONTEXT
In de e-mail van 17 april 2025 nodigt IOK de vertegenwoordiger namens het OCMW uit voor de algemene vergadering op 19 juni 2026 met volgende agenda:
Het dossier is overgemaakt op 17 april 2026.
OCMW Meerhout is deelnemer aan IOK. Ingevolge artikel 432, alinea 3 van het decreet lokaal bestuur dient het mandaat van de vertegenwoordiger in de algemene vergadering te worden herhaald voor elke algemene vergadering.
Op 11 februari 2025 werden door de raad voor maatschappelijk welzijn de volgende mandatarissen aangeduid voor de algemene vergadering van IOK:
● raadslid Wim Leeuws als vertegenwoordiger
● schepen Brigitte Peremans als plaatsvervangend vertegenwoordiger
voor alle algemene vergaderingen van IOK tot het einde van de huidige legislatuur.
JURIDISCHE GRONDSLAG
● artikelen 40 en 41 van het decreet lokaal bestuur van 22 december 2017 over de bevoegdheden van de gemeenteraad
● decreet lokaal bestuur van 22 december 2017, meer bepaald deel 3 titel 3 over de intergemeentelijke samenwerking
● statuten van IOK, zoals gepubliceerd op Historiek IOK
ARGUMENTATIE
De raad voor maatschappelijk welzijn dient kennis te nemen van de uitnodiging met toelichtende nota (als bijlage) van 17 april 2026 ter voorbereiding van de algemene vergadering van IOK op 19 juni 2026.
De raad voor maatschappelijk welzijn dient kennis te nemen van het verslag van de raad van bestuur over het boekjaar 2025.
De raad voor maatschappelijk welzijn dient kennis te nemen van de jaarrekening over het boekjaar 2025, houdende de balans, de resultatenrekening en het voorstel van bestemming van het resultaat evenals de ter zake vereiste wettelijke toelichtingen.
De raad voor maatschappelijk welzijn dient kennis te nemen van het verslag van de commissaris-revisor.
De raad voor maatschappelijk welzijn dient zich aan te sluiten bij het jaarverslag 2025 en de jaarrekening 2025 met inbegrip van de resultaatsbestemming die het voorwerp uitmaken van de agenda van de klassieke jaarvergadering.
Om die reden zou kwijting kunnen worden verleend, afzonderlijk aan de bestuurders en de commissaris-revisor voor de uitoefening van hun mandaat in 2025
De raad voor maatschappelijk welzijn dient kennis te nemen van de toelichtende nota inzake het agendapunt van de toetreding van Welzijnsvereniging het Eepos. De algemene vergadering van 13 juni 2025 keurde de mogelijkheid van toetreding van welzijnsverenigingen goed. Op 23 maart 2026 nam het Eepos de beslissing om toe treden tot IOK.
De raad voor maatschappelijk welzijn dient zich aan te sluiten bij het voorstel om welzijnsvereniging het Eepos als deelnemer van IOK te aanvaarden onder de voorgestelde modaliteiten.
FINANCIËLE GEVOLGEN
Geen financiële gevolgen voor het OCMW.
Met algemeenheid van stemmen
Besluit
De raad voor maatschappelijk welzijn
Artikel 1
Verleent goedkeuring aan de agenda:
Artikel 2
Verleent mandaat aan de volmachtdrager op de algemene vergadering om het verslag van de raad van bestuur over het boekjaar 2025 goed te keuren.
Artikel 3
Verleent mandaat aan de volmachtdrager op de algemene vergadering om de jaarrekening over het boekjaar 2025, afgesloten per 31 december 2025, houdende de balans, de resultatenrekening en het voorstel van bestemming van het resultaat evenals de ter zake vereiste wettelijke toelichtingen goed te keuren.
Artikel 4
Verleent mandaat aan de volmachtdrager op de algemene vergadering om de kwijting, afzonderlijk te verlenen aan de bestuurders en de commissaris-revisor voor de uitoefening van hun mandaat in 2025, goed te keuren.
Artikel 5
Verleent mandaat aan de volmachtdrager op de algemene vergadering om Welzijnsvereniging het Eepos te aanvaarden als deelnemer van IOK onder de voorgestelde modaliteiten en verleent mandaat aan de volmachtdrager om het aandelenregister aan te passen met toevoeging van het Eepos (10 C-aandelen).
Zitting van maandag 1 juni 2026
3. Goedkeuren agenda buitengewone algemene vergadering van LeefGoed op 30 juni 2026 en aanduiden vertegenwoordiger en plaatsvervangend vertegenwoordiger algemene vergadering LeefGoed
FEITEN EN CONTEXT
In de e-mail van 30 april 2026 nodigt LeefGoed de vertegenwoordiger namens het OCMW uit voor de buitengewone algemene vergadering op 30 juni 2026 met volgende agenda:
Het dossier is overgemaakt op 30 april 2026.
OCMW Meerhout is deelnemer aan LeefGoed.
JURIDISCHE GRONDSLAG
● artikelen 40 en 41 van het decreet lokaal bestuur van 22 december 2017 over de bevoegdheden van de gemeenteraad
● decreet lokaal bestuur van 22 december 2017, meer bepaald deel 3 titel 3 over de intergemeentelijke samenwerking
● statuten van LeefGoed, laatst gewijzigd op 1 augustus 2023
ARGUMENTATIE
In het kader van de partiële splitsing, waarover op de buitengewone algemene vergadering van 30 juni 2026 beslist zal worden, verzoekt LeefGoed dat de raad voor maatschappelijk welzijn haar goedkeuring verleent aan de agenda van deze vergadering. LeefGoed verzoekt eveneens dat de raad voor maatschappelijk welzijn een vertegenwoordiger (en bijgevolg plaatsvervangend vertegenwoordiger) aanduidt, zodat deze expliciet namens het OCMW kan stemmen op de buitengewone algemene vergadering van 30 juni 2026. LeefGoed raadt aan dezelfde vertegenwoordiger en plaatsvervangend vertegenwoordiger te mandateren als de gemeente.
FINANCIËLE GEVOLGEN
Geen financiële gevolgen voor het OCMW.
Met algemeenheid van stemmen
Stemming artikel 1
Met algemeenheid van stemmen
Stemming artikel 3
Besluit
De raad voor maatschappelijk welzijn
Artikel 1
Verleent goedkeuring aan de agendapunten van de buitengewone algemene vergadering van LeefGoed op 30 juni 2026:
Artikel 2
Gaat over tot de geheime stemming voor 'Aanduiden vertegenwoordiger voor de algemene vergadering van LeefGoed'.
21 raadsleden nemen deel aan de stemming en er zijn eenzelfde aantal stembrieven.
Jens Deliën, raadslid, bekomt 21 stemmen voor. Er zijn geen blanco en geen ongeldige stembrieven.
Gaat over tot de geheime stemming voor 'Aanduiden plaatsvervangend vertegenwoordiger voor de algemene vergadering van LeefGoed'.
21 raadsleden nemen deel aan de stemming en er zijn eenzelfde aantal stembrieven.
Cris Rutten, raadslid, bekomt 20 stemmen voor. Er zijn geen blanco stembrieven. Er is één ongeldige stembrief.
De raad voor maatschappelijk welzijn duidt Jens Deliën, raadslid, aan als vertegenwoordiger en Cris Rutten, raadslid, als plaatsvervangend vertegenwoordiger van het OCMW voor de algemene vergadering van LeefGoed voor de duur van de huidige legislatuur.
Artikel 3
Draagt de vertegenwoordiger van het OCMW die zal deelnemen aan de buitengewone algemene vergadering van LeefGoed op 30 juni 2026 op zijn/haar stemgedrag af te stemmen op de beslissingen genomen in de raad voor maatschappelijk welzijn in verband met de te behandelen agendapunten.
Zitting van maandag 1 juni 2026
4. Goedkeuren partiële splitsingsvoorstel LeefGoed
FEITEN EN CONTEXT
Ingevolge overlijdens en een aantal vrijwillige uittredingen van private aandeelhouders, is het aandeelhouderschap van Leefgoed BV niet meer accuraat weergegeven in het aandeelhoudersregister.
Het Vlaamse Gewest heeft bij decreet van 9 juli 2021 houdende wijziging van diverse decreten met betrekking tot wonen besloten om de sociale huisvestingsmaatschappijen en sociale verhuurkantoren samen te brengen en om te vormen in één woonmaatschappij per werkingsgebied.
Er wordt één woonmaatschappij erkend per werkingsgebied.
De voorgestelde partiële splitsing is ingegeven door het feit dat bepaalde onroerende goederen binnen het vermogen van LeefGoed geografisch gelegen zijn in het werkingsgebied van de respectieve overnemende vennootschappen (zijnde Woonschakel Berg en Nete, Woonboog en De Voorkempen – H.E.). Om een optimale afstemming te verzekeren tussen het patrimonium en het werkingsgebied van de woonmaatschappijen, is het aangewezen dat deze onroerende goederen worden overgedragen aan de woonmaatschappijen die actief zijn in het betreffende werkingsgebied. Dit wordt ondersteund door de beslissing van de Vlaamse regering van 4 februari 2022 werden de werkingsgebieden van de woonmaatschappijen afgebakend, waardoor Leefgoed BV verplicht is een deel van haar patrimonium over te dragen Woonschakel Berg en Nete, Woonboog en De Voorkempen – H.E..
Ingevolge de partiële splitsing, zullen de aandeelhouders van de partieel te splitsen vennootschap, LeefGoed, van rechtswege aandeelhouder worden in alle drie de verkrijgende woonmaatschappijen, waardoor het OCMW vrijwillig dient uit te treden uit de woonmaatschappijen die niet actief zijn binnen het werkingsgebied waartoe het OCMW behoort.
JURIDISCHE GRONDSLAG
● artikel 40 van het decreet lokaal bestuur met betrekking tot de bevoegdheid van de gemeenteraad
● statuten van LeefGoed, laatst gewijzigd op 1 augustus 2023
● decreet van 9 juli 2021 houdende wijziging van diverse decreten met betrekking tot wonen waarbij een regelgevend kader met betrekking tot de woonmaatschappijen wordt gecreëerd
● besluit van de Vlaamse Regering van 17 december 2021 tot wijziging van verschillende besluiten over wonen
● Vlaamse Codex Wonen van 2021
● besluit Vlaamse Codex Wonen van 2021
● besluit van de Vlaamse regering van 4 februari 2022 waarbij de Vlaamse Regering de werkingsgebieden voor de woonmaatschappijen in Vlaanderen vastlegde
● reparatiebesluit van de Vlaamse regering van 10 november 2022 of het besluit van de Vlaamse Regering tot uitvoering van het decreet van 3 juni 2022 houdende diverse maatregelen inzake de herstructurering van het beleidsveld Wonen en tot wijziging van verschillende besluiten over wonen
● beslissing van de Vlaamse regering van 2 juni 2023 tot erkenning van Leefgoed BV als woonmaatschappij
ARGUMENTATIE
Teneinde een correcte allocatie van aandelen en daarbij horende stemrechtverdeling te kunnen opmaken, heeft de woonmaatschappij voorgesteld om het aandeelhouderschap van de woonmaatschappij bij te werken alvorens te beslissen over de partiële splitsing.
Om een optimale afstemming te verzekeren tussen het patrimonium en het werkingsgebied van de woonmaatschappijen, is het aangewezen dat de onroerende goederen binnen het vermogen van LeefGoed die geografisch gelegen zijn in het werkingsgebied van de respectievelijke overnemende vennootschappen, worden overgedragen aan de woonmaatschappijen die actief zijn in het betreffende werkingsgebied.
Teneinde het aandeelhouderschap van een woonmaatschappij overeenkomstig de intentie van de decreetgever te beperken tot de lokale besturen die actief zijn binnen het werkingsgebied van de desbetreffende woonmaatschappij, wordt voorgesteld dat minstens de lokale besturen die aandeelhouder zijn van LeefGoed, en die niet binnen het werkingsgebied van de desbetreffende woonmaatschappij ressorteren, onmiddellijk volgend op de partiële splitsing vrijwillig uittreden uit de verkrijgende woonmaatschappijen. Er wordt eveneens gevraagd aan particuliere aandeelhouders van LeefGoed die ingevolge de partiële splitsing zullen toetreden om onmiddellijk terug uit te treden uit de verkrijgende woonmaatschappijen.
FINANCIËLE GEVOLGEN
Geen financiële gevolgen voor het OCMW.
Met algemeenheid van stemmen
Besluit
De raad voor maatschappelijk welzijn
Artikel 1
Keurt de vaststelling van het actuele aandeelhouderschap van LeefGoed ingevolge overlijdens dan wel vrijwillige uittredingen van aandeelhouders goed.
Artikel 2
Keurt de partiële splitsing van LeefGoed ten gunste van Woonschakel Berg en Nete, Woonboog en De Voorkempen - H.E., en de statutenwijzigingen die daarmee gepaard gaan, goed, overeenkomstig het gemeenschappelijk partieel splitsingsvoorstel. Dit houdt de partiële splitsing van LeefGoed in, met inbreng in natura van het afgesplitste vermogen in Woonschakel Berg en Nete, Woonboog en De Voorkempen - H.E., met verhoging van het ingebracht eigen vermogen van Woonschakelijk Berg en Nete, Woonboog en De Voorkempen - H.E. en uitgifte van aandelen door Woonschakel Berg en Nete, Woonboog en De Voorkempen - H.E. aan de aandeelhouders van LeefGoed en met vermindering van het ingebracht eigen vermogen van LeefGoed.
Artikel 3
Keurt de uittreding van het OCMW als nieuw toegetreden aandeelhouder binnen Woonschakel Berg en Nete, Woonboog en De Voorkempen - H.E. ingevolgde de partiële splitsing. De uittreding zal betrekking hebben op alle aandelen van het OCMW binnen voormelde woonmaatschappijen in de mate dat zij niet tot hun respectieve werkingsgebied behoren.
Artikel 4
Geeft de vertegenwoordiger van het OCMW binnen de algemene vergadering van LeefGoed de opdracht op de buitengewone algemene vergadering van 30 juni 2026 te handelen conform deze beslissing.
Zitting van maandag 1 juni 2026
5. Vaststellen huishoudelijk reglement van de raad voor maatschappelijk welzijn
FEITEN EN CONTEXT
Het huidige huishoudelijke reglement van de raad voor maatschappelijk welzijn werd vastgesteld op de raad voor maatschappelijk welzijn van 22 november 2021.
JURIDISCHE GRONDSLAG
● artikel 38 van het decreet lokaal bestuur van 22 december 2017
● beslissing van de raad voor maatschappelijk welzijn over vaststelling van het huishoudelijk reglement van 22 november 2021
ARGUMENTATIE
Bij de aanvang van elke legislatuur dient het huishoudelijk reglement opnieuw vastgesteld te worden.
FINANCIËLE GEVOLGEN
Geen financiële gevolgen voor het OCMW.
Tussenkomst
Voorzitter Luc Lievens stelt voor het agendapunt te verdagen omwille van een foutieve bijlage.
Besluit
De raad voor maatschappelijk welzijn verdaagt het agendapunt naar de volgende raad voor maatschappelijk welzijn.
Zitting van maandag 1 juni 2026
6. Vaststellen deontologische code voor lokale mandatarissen
FEITEN EN CONTEXT
Het decreet lokaal bestuur verplicht de raad voor maatschappelijk welzijn om een deontologische code aan te nemen en een deontologische commissie op te richten.
De raad voor maatschappelijk welzijn kan dezelfde deontologische code hanteren als de gemeenteraad, mits een afzonderlijke en formele goedkeuring.
Met het oog op rechtszekerheid, transparantie en coherentie binnen het lokaal bestuur wordt gekozen voor een gemeenschappelijke deontologische code voor alle lokale mandatarissen.
JURIDISCHE GRONDSLAG
● artikel 74 van het decreet lokaal bestuur van 22 december 2017
ARGUMENTATIE
Het decreet lokaal bestuur verplicht zowel de gemeenteraad als de raad voor maatschappelijk welzijn om een deontologische code vast te stellen en een deontologische commissie op te richten.
Het decreet laat toe dat beide raden eenzelfde deontologische code hanteren, op voorwaarde dat elke raad deze code afzonderlijk vaststelt. Door te werken met één identieke deontologische code voor alle lokale mandatarissen wordt gekozen voor duidelijkheid, uniformiteit en rechtszekerheid binnen het lokaal bestuur.
Deze aanpak:
● vermijdt inhoudelijke verschillen of tegenstrijdigheden tussen beide raden;
● zorgt voor een helder en gelijklopend integriteitskader voor alle mandatarissen;
● vereenvoudigt de toepassing en opvolging van de deontologische regels.
Tegelijk blijft de eigen bevoegdheid van elke raad behouden door het nemen van twee afzonderlijke besluiten en door de oprichting van een afzonderlijke deontologische commissie per raad, zoals voorzien in het decreet lokaal bestuur.
FINANCIËLE GEVOLGEN
Geen financiële gevolgen voor het OCMW.
Met algemeenheid van stemmen
Besluit
De raad voor maatschappelijk welzijn
Artikel 1
Stelt de deontologische code, zoals omschreven in de gecoördineerde versie van het document '20260601 Deontologische code voor lokale mandatarissen' vast. Dit document wordt gevoegd bij de ingebonden notulen. Het besluit is van toepassing vanaf 1 juni 2026 en vervangt alle eerdere beslissingen inzake de deontologische code voor lokale mandatarissen.
Artikel 2
Richt een deontologische commissie van de raad voor maatschappelijk welzijn op, belast met het toezicht op de naleving en de toepassing van de deontologische code, conform de bepalingen opgenomen in de code.
Artikel 3
Maakt de beslissing over aan de toezichthoudende overheid.
Zitting van maandag 1 juni 2026
7. Goedkeuren aangepaste sleuteldocumenten OFP Prolocus
FEITEN EN CONTEXT
OCMW Meerhout is aangesloten bij OFP Prolocus, voorheen OFP Provant genoemd, voor de opbouw van een aanvullend pensioen voor contractuele personeelsleden. Dit om de pensioenkloof tussen statutaire personeelsleden en contractuele personeelsleden deels te dichten.
Initieel was het bestuur nog aangesloten via de eerste OFP Provant formule zijnde van het defined benefit type, vast resultaatstype, met een kloofdichting van initieel 30 % en later opgetrokken naar 50 % tussen pensioen statutair personeelslid en contractueel personeelslid, dat gefinancierd wordt in het Provant afzonderlijk vermogen.
In zitting van de raad voor maatschappelijk welzijn van 24 juni 2024 werd beslist om voor de verdere toekomstige aanvullende pensioenopbouw voor contractuele personeelsleden via OFP Prolocus per 1 januari 2025 van de vaste prestatieformule (defined benefit) zijnde kloofdichting 50 % over te stappen naar de vaste bijdrage (defined contribution) formule, met navolgende step rate bijdragevoet op het aan RSZ onderworpen loon 3,3 % S1 + 4,6 % S2 + 7,60 % S3 waarbij:
● S1 = gedeelte pensioengevend loon, begrensd tot 50 % van het pensioenplafond, het wettelijk loonplafond voor vorming pensioenrechten
● S2 = gedeelte pensioengevend loon, boven 50 % en onder 100 % van het pensioenplafond, het wettelijk loonplafond voor vorming pensioenrechten
● S3 = het gedeelte van het pensioengevend loon boven het pensioenplafond, het wettelijk loonplafond voor vorming pensioenrechten
Aan de op 31 december 2024 reeds bij OFP Prolocus aangesloten contractuele personeelsleden werd de individuele keuze gelaten om in het defined benefit, vaste prestatie, plan te blijven of om over te stappen naar het nieuwe defined contribution, vaste bijdrage, plan.
Het OFP Prolocus heeft in de eerste helft van 2025 een aantal sleuteldocumenten herzien in het kader van haar revisietraject 'passiva-zijde' met name:
● het financieringsplan ;
● de beheersovereenkomst.
Het gaat voornamelijk gaat om technisch-juridische aanpassingen, met als doel om de teksten beter te laten aansluiten bij de praktijk;
Daarnaast werden er ook een aantal inhoudelijke wijzigingen aangebracht, zoals bijvoorbeeld in de beheersovereenkomst:
● de transparante beschrijving van de aangepaste (goedkopere) kostenregeling;
● het inschrijven van een aantal aansprakelijkheidsbeperkingen n.a.v. een wijziging van het Burgerlijk Wetboek,
● het bepalen van een praktische regeling m.b.t. de verworven pensioenrechten van aangeslotenen van een fusiebestuur dat haar pensioenverplichtingen niet langer toevertrouwt aan het OFP Prolocus, enz.
en in het financieringsplan:
● het vervangen van een aantal niet-gebruikte RSZ-inningspercentages door andere RSZ-inningspercentages die moeten toelaten om in de toekomst voor een aantal besturen fijnmaziger te innen,
● beschrijving van de praktische toepassing van de pre-financiering bij fusies van besturen enz.
In het kader van het revisietraject werden ook een aantal technisch-juridische wijzigingen aan het Kaderreglement Tweede Pensioenpijler Contractanten (hierna 'het Kaderreglement') en aan het Bijzonder Reglement voorgesteld, hoofdzakelijk met als doel om het beheer van het DC-Plan te vereenvoudigen, het Kaderreglement zelf bepaalde dat het begin 2025 door de sociale partners moest geëvalueerd worden, met mogelijks een bijsturing tot gevolg, deze voorgestelde wijzigingen aan het Kaderreglement werden besproken in het Comité C1.
Deze bovenvermelde documenten werden goedgekeurd op de raad van bestuur van het OFP Prolocus van 23 mei 2025, en werden bekrachtigd op de algemene vergadering van 17 juni 2025.
Het Kaderreglement werd goedgekeurd in het Protocol van Akkoord van 12 november 2025 van het Comité C1.
In navolging van het bovenvermelde wordt aan het bestuur gevraagd om de wijzigingen aan haar Bijzonder Reglement goed te keuren, en om in te stemmen met de bijlage bij de Toetredingsakte tot goedkeuring van de wijzigingen aan de beheersovereenkomst en het financieringsplan.
JURIDISCHE GRONDSLAG
● decreet lokaal bestuur van 22 december 2017
● wet van 28 april 2003 betreffende de aanvullende pensioenen en het belastingstelsel en van sommige aanvullende voordelen inzake sociale zekerheid (WAP) zoals gewijzigd door de wet van 15 mei 2014 houdende diverse bepalingen
● wet van 30 maart 2018 betreffende het niet in aanmerking nemen van diensten gepresteerd als niet-vastbenoemd personeelslid voor een pensioen van de overheidssector, tot aanpassing van de reglementering inzake aanvullende pensioenen en tot wijziging van modaliteiten van het gesolidariseerde pensioenfonds van de provinciale en plaatselijke besturen
● rechtspositieregeling voor het OCMW personeel zoals vastgesteld geworden in zitting van de raad voor maatschappelijk welzijn van 27 juli 2011 en zoals tot op heden gewijzigd geworden
● besluit van de gemeenteraad van 26 augustus 2009 houdende de toetreding per 1 januari 2010 tot OFP Provant, organisme voor de financiering van pensioenen van de contractuele medewerkers van de publieke werkgevers in de provincie Antwerpen, waarbij het pensioenplan voor contractuele medewerkers goedgekeurd werd met de optie de pensioenkloof tussen contractuele en statutaire medewerkers over een volledige loopbaan met 30 % te dichten en waarbij de bijbehorende beheersovereenkomst met OFP Provant tevens goedgekeurd werd
● besluit van de raad voor maatschappelijk welzijn van 26 maart 2018 houdende de goedkeuring van de aanpassing van het pensioenreglement van OFP Provant per 1 januari 2018
● besluit van de raad voor maatschappelijk welzijn van 25 maart 2019 houdende de goedkeuring van de aanpassing van het pensioenreglement van OFP Provant per 1 januari 2019
● besluit van de raad voor maatschappelijk welzijn van 25 november 2019 houdende een aanpassing van het pensioenplan voor contractuele medewerkers waarbij het percentage van de dichting van de pensioenkloof tussen contractuele en statutaire medewerkers over een volledige loopbaan van 30 % tot 50 % verhoogd werd
● besluit van de raad voor maatschappelijk welzijn van 27 juni 2022 houdende de goedkeuring van de toetredingsakte tot OFP Prolocus alsook van de OFP Prolocus beheersovereenkomst en financieringsplan
● besluit van de raad voor maatschappelijk welzijn van 24 juni 2024 houdende de overstap per 1 januari 2025 van de vaste prestatie, defined benefit, regeling met gegarandeerde kloofdichting naar een vaste bijdrage, defined contribution, regeling
● goedkeuring van het financieringsplan , de beheersovereenkomst en het kaderreglement door de raad van bestuur van het OFP Prolocus op 23 mei 2025, en bekrachtigd geworden op de algemene vergadering van het OFP Prolocus op 17 juni 2025
● goedkeuring van het Kaderreglement in het Protocol van Akkoord van 12 november 2025 van het Comité C1
ARGUMENTATIE
Als aangesloten bestuur bij het OFP Prolocus voor de aanvullende pensioenopbouw voor contractuele personeelsleden dient het bestuur een aantal gewijzigde documenten goed te keuren en dat in het kader van het door OFP Prolocus doorlopen technisch - administratief en deels inhoudelijk revisietraject.
FINANCIËLE GEVOLGEN
Geen financiële gevolgen voor het OCMW.
Met algemeenheid van stemmen
Besluit
De raad voor maatschappelijk welzijn
Artikel 1
Heeft kennis genomen van de wijzigingen aan de beheersovereenkomst en het financieringsplan, alsook van het gewijzigde Kaderreglement en het in uitvoering daarvan gewijzigde Bijzonder Reglement van het OFP Prolocus.
Artikel 2
Keurt de wijzigingen aan haar Bijzonder Reglement bij het OFP Prolocus goed.
Artikel 3
Stemt in met de bijlage bij de Toetredingsakte tot goedkeuring van de wijzigingen aan de beheersovereenkomst en het financieringsplan van het OFP Prolocus.
Flor Boven Luc Lievens Fons Hannes Bart Beusen Jan Luyten Guy Daems Begga Vandeperre Jo Laenen Wim Leeuws Sam Verwimp Francis Mertens Maries Verachtert Peter Van den Broeck Griet Convens Brigitte Peremans Walter Verbraeken Cris Rutten Nele Geudens Jan Melis Gilberte Hannes Tom Van den Berg Jens Deliën Luc Lievens Fons Hannes Bart Beusen Jan Luyten Guy Daems Begga Vandeperre Jo Laenen Wim Leeuws Sam Verwimp Francis Mertens Maries Verachtert Peter Van den Broeck Griet Convens Brigitte Peremans Walter Verbraeken Cris Rutten Nele Geudens Jan Melis Gilberte Hannes Tom Van den Berg Jens Deliën Tom Van den Berg Peter Van den Broeck Jens Deliën Luc Lievens Cris Rutten Begga Vandeperre Gilberte Hannes Fons Hannes Brigitte Peremans Francis Mertens Jo Laenen Walter Verbraeken Wim Leeuws Jan Luyten Jan Melis Griet Convens Nele Geudens Sam Verwimp Maries Verachtert Bart Beusen Guy Daems aantal voorstanders: 14 , aantal onthouders: 7 , aantal tegenstanders: 0 Goedgekeurd
Zitting van maandag 1 juni 2026
8. Goedkeuren samenwerkingsovereenkomst met Contenti
FEITEN EN CONTEXT
In december 2025 werd het voorstel om de poetsdienst stop te zetten door een samenwerking aan te gaan met Contenti goedgekeurd. Er is een samenwerkingsovereenkomst opgemaakt waarbij de volgende afgesproken uitgangspunten opgenomen werden:
● OCMW Meerhout wil haar poetsdienst met dienstencheques stopzetten. Hiermee wenst OCMW Meerhout een besparing op het budget te realiseren.
● Anderzijds wil OCMW Meerhout een goede partner vinden om voor deze taken een alternatief in de gemeente te voorzien. Poetsen bij gezinnen past immers als taak binnen de zorgregie die het lokaal bestuur opneemt.
● Contenti is de natuurlijke partner van het OCMW om deze dienstverlening op te nemen: het OCMW is immers aandeelhouder van Contenti en heeft op die manier een impact op de concrete werking van het bedrijf.
● Naast de zorg voor een goede dienstverlening is ook het welzijn en de arbeidstevredenheid van de huishoudhulpen een prioriteit. Contenti engageert zich om alle huishoudhulpen die momenteel voor het OCMW Meerhout werken de kans te bieden hun loopbaan bij Contenti verder te zetten met een maximaal behoud van eigen klanten.
De poetsdames en de klanten kunnen zelf beslissen of ze overstappen naar Contenti. Er wordt gestreefd naar een behoud van de huidige werkroosters, indien zowel poetsdame als klant overstappen. De poetsdames en klanten zijn ingelicht en worden gevraagd om hun keuze om al dan niet over te stappen kenbaar te maken tegen respectievelijke 15 juni en 15 juli (deze laatste is voor de klanten).
Op deze manier is er tijd om zicht te krijgen of er ergens tekorten zijn.
JURIDISCHE GRONDSLAG
● organieke wet van 8 juli 1976, meer bepaald artikel 61
● decreet van 22 december 2017 over het lokaal bestuur
● beslissing raad voor maatschappelijk welzijn van 22 december 2025 betreffende de stopzetting van de poetsdienst met dienstencheques
● beslissing van het vast bureau van 10 maart 2026 betreffende het voorstel van samenwerkingsovereenkomst en het verder uitzetten van het traject
ARGUMENTATIE
De samenwerkingsovereenkomst is opgemaakt met oog voor de belangrijkste elementen die vooropgesteld werden in de beslissing tot stopzetting, namelijk
● aanbod van een vast contract voor elke poetsdame die wenst over te stappen.
● overname van de klanten, met het uitgangspunt dat er een koppeling gemaakt kan worden met de huidige poetsdame (indien deze mee overstapt).
● de overgestapte poetsploeg blijft één team voor een werkoverleg.
Daarnaast zijn er afspraken naar signaalfunctie en wordt er maandelijks een zitdag gehouden in het gemeentehuis. Dit kan bijdragen tot een goede wisselwerking tussen Contenti en de sociale dienst.
Er wordt voorzien om de huidige contracten van de poetsdames met dienstencheques te verbreken per 30 september 2026 en voor zij die naar Contenti wensen over te stappen aldaar het nieuwe arbeidscontract vanaf 1 oktober 2026 te laten ingaan. Op deze manier wordt de zomerperiode in de huidige werking verder gezet.
FINANCIËLE GEVOLGEN
Dit dossier kadert in de besparingsopdrachten opgenomen in het meerjarenplan. Het betreft een effectieve kostenbesparing waarbij er jaarlijks ruim 100 000 euro bespaard zal worden, zowel op loon als randondersteuning (materiaal, software, ...).
Stemming op naam:
Met 14 stemmen voor (Fons Hannes, Walter Verbraeken, Brigitte Peremans, Jo Laenen, Gilberte Hannes, Cris Rutten, Peter Van den Broeck, Francis Mertens, Wim Leeuws, Jens Deliën, Jan Luyten, Begga Vandeperre, Tom Van den Berg en Luc Lievens), 7 onthoudingen (Jan Melis, Nele Geudens, Griet Convens, Maries Verachtert, Sam Verwimp, Guy Daems en Bart Beusen)
Besluit
De raad voor maatschappelijk welzijn
Artikel 1
Beslist de OCMW dienstencheque poetshulp dienstverlening per 30 september 2026 stop te zetten.
Artikel 2
Gaat in het kader daarvan akkoord met de voorliggende samenwerkingsovereenkomst daartoe met Contenti.
Artikel 3
Gaat akkoord met het verbreken van al de huidige arbeidscontracten van de OCMW dienstencheque poetsdames per 30 september 2026 met uitbetaling van verbrekingsvergoedingen ter compensatie van de normaal wettelijk te respecteren opzegtermijn, hierdoor kunnen zij die dit wensen per 1 oktober 2026 bij Contenti een nieuwe tewerkstelling aanvatten.
Zitting van maandag 1 juni 2026
9. Goedkeuren samenwerkingsovereenkomst EFRO-project 'automatische rechtentoekenning'
FEITEN EN CONTEXT
Met het projectvoorstel ‘automatische rechtentoekenning’, ingediend door IOK en Welzijnszorg Kempen in het kader van de oproep ’Digitalisering bij lokale overheden’ van EFRO, kunnen opzoekingen gaan digitaliseren en administratieve handelingen automatiseren. Hierdoor kunnen cliënten sneller en eenvoudiger toegang krijgen tot de rechten waarop zij aanspraak maken. Dat verhoogt de klantvriendelijkheid t.o.v. de burger. Bovendien zorgt dit ervoor dat de federale en Vlaamse rechten meer benut worden waardoor aanvullende steun vanuit het lokale bestuur minder vaak noodzakelijk zal zijn. Tegelijk vermindert dit de administratieve werklast voor maatschappelijk werkers, waardoor zij meer tijd en aandacht kunnen besteden aan hun kerntaken.
Het vast bureau heeft op 9 december 2025 beslist om deel te nemen als promotor. Er wordt een tijdsinvestering van 0.1 FTE voorzien vanuit het OCMW.
Ondertussen is er een samenwerkingsovereenkomst opgemaakt die ook door de copromotoren goedgekeurd moet worden.
Het goedgekeurde projectvoorstel en de samenwerkingsovereenkomst zijn in bijlage toegevoegd.
JURIDISCHE GRONDSLAG
● decreet lokaal bestuur van 22 december 2017, meer bepaald artikels 77 en 78 over de bevoegdheden van de raad voor maatschappelijk welzijn
● beslissing vast bureau van 9 december 2025 tot deelname aan het project "automatische rechtentoekenning".
ARGUMENTATIE
De samenwerkingsovereenkomst dient te worden goedgekeurd door zowel het OCMW als de gemeente omdat er op die manier personeelsleden van beide entiteiten ingezet kunnen worden in het project.
De processen en producten die in dit project opgenomen worden, moeten nog gekozen worden. Dit onderzoek vormt deel uit van het project.
FINANCIËLE GEVOLGEN
Geen financiële gevolgen voor het OCMW.
Met algemeenheid van stemmen
Besluit
Enig artikel
De raad voor maatschappelijk welzijn keurt de samenwerkingsovereenkomst van het EFRO-project 'automatische rechtentoekenning' in samenwerking met IOK en Welzijnszorg Kempen goed.
Zitting van maandag 1 juni 2026
10. Goedkeuren aanpassing statuten ILV Tewerkstelling
FEITEN EN CONTEXT
Op 1 januari 2020 richtten Geel, Meerhout, Laakdal, Herselt, Hulshout en Westerlo samen de Interlokale vereniging (ILV) Tewerkstelling Zuiderkempen op. Sindsdien werken deze besturen niet alleen samen rond tewerkstelling, maar meer en meer ook rond verschillende welzijnsthema's. De huidige naam en statuten dekken die bredere samenwerking niet langer.
Daarom stellen we voor om:
● de naam te wijzigen naar 'ILV Welzijn Zuiderkempen';
● de statuten aan te passen aan de verbrede opdracht.
Verder ontvangt elk lokaal bestuur vanaf 2026 (voorlopig goedgekeurd t.e.m. 2030) middelen van de Vlaamse overheid om te investeren in een sterk lokaal sociaal-economiebeleid, afgestemd op de lokale noden en beleidsprioriteiten. Lokale besturen beslissen autonoom over de inzet van de middelen. Deze middelen vervangen de vroegere subsidiemiddelen voor de uitvoering van de regierol sociale economie en werk.
Daarom vragen we het engagement van de zes lokale besturen om deze middelen bovenlokaal in te zetten via de interlokale vereniging Welzijn Zuiderkempen voor de verdere uitbouw van deze samenwerking.
JURIDISCHE GRONDSLAG
● decreet lokaal bestuur van 22 december 2017, meer bepaald artikels 77 en 78 over de bevoegdheden van de raad voor maatschappelijk welzijn
● beslissing gemeenteraad van 16 december 2019 betreffende de oprichting ILV Tewerkstelling Zuiderkempen en de goedkeuring van de statuten.
ARGUMENTATIE
Met de aangepaste statuten versterken we de samenwerking rond een subregionaal welzijnsbeleid.
De interlokale vereniging:
● ondersteunt en versterkt de deelnemende gemeenten en OCMW’s in de ontwikkeling en uitvoering van hun welzijnsbeleid;
● organiseert dit beleid op subregionaal niveau en zorgt voor lokale implementatie;
● zet gezamenlijke acties en projecten op en coördineert die.
Zo ontzorgen we de lokale besturen maximaal en bouwen we samen aan een sterker en meer afgestemd welzijnslandschap.
We werken onder meer, maar niet limitatief, samen rond:
● activering (alle treden van de activeringsladder)
● e-inclusie
● opvoedingsondersteuning (samen met de Huizen van het Kind)
● juridische dienstverlening
● armoedebestrijding (afstemming aanbod, procedures, automatische rechtentoekenning)
● gezondheidszorg en preventie
● sociale economie.
Daarnaast:
● nemen we de regierol op voor sociale economie en werk;
● treden we op als organisator van wijk-werk.
De aangepaste statuten kan je in bijlage van dit besluit terug vinden.
Voor de regio Zuiderkempen ontvangen we jaarlijks een budget van 256 797,89 euro voor de uitbouw van een lokaal sociaal-economiebeleid. De lokale besturen kiezen ervoor om deze middelen bovenlokaal in te zetten via de interlokale vereniging Welzijn Zuiderkempen. Op deze manier versterken we de gezamenlijke slagkracht, realiseren we het vooropgestelde groeipad om breder samen te werken op meerdere welzijnsthema's en verlagen we de financiële bijdrage per lokaal bestuur.
We zetten de middelen in eerste instantie in voor de uitbouw van een versterkte personeelscapaciteit binnen de ILV:
● een coördinator
● een deskundige
Uiteraard blijven we actief inzetten op externe subsidiemogelijkheden. Als we bijkomende middelen kunnen aantrekken om personeelskosten te financieren, kunnen er verschuivingen zijn zodat we meer middelen op een andere manier kunnen inzetten.
We zetten het resterend werkingsbudget gericht in om de regio te versterken op vlak van activering en samenwerking:
● versterken van eigen activeringstrajecten onder ander door in te zetten op leer- en oriëntatietrajecten;
● versterken van het indiceringsproces voor cliënten;
● opzetten van oriënterende werkvloeren in samenwerking met sociale economiepartners (langetermijnvisie);
● samenwerking met externe partners, onder meer voor
○ werkvloerbegeleiding in het kader van artikel 6;
○ outreach naar niet-beroepsactieven (NEC).
Bovenstaande pistes moeten nog verder onderzocht en in detail uitgewerkt worden.
FINANCIËLE GEVOLGEN
Regio Zuiderkempen ontvangt jaarlijks 259 797,89 euro Vlaamse middelen voor de uitbouw van een lokaal-sociaal-economiebeleid:
● Geel: 93 489,02 euro
● Meerhout: 26 699,10 euro
● Laakdal: 33 482,29 euro
● Herselt: 31 846,91 euro
● Hulshout: 26 050,97 euro
● Westerlo: 45 229,60 euro
We zetten de middelen bovenlokaal in voor de personeelsinzet van 2 VTE (coördinator & deskundige) en werkingsmiddelen. Budgettair geeft dit de volgende verdeelsleutel voor ILV Welzijn Zuiderkempen:
Jaar | Personeelsinzet | Werkingsmiddelen |
2026 | 145 570 euro | 111 227,89 euro |
2027 | 191 621 euro | 65 176,89 euro |
2028 | 196 412 euro | 60 385,89 euro |
2029 | 201 322 euro | 55 475,89 euro |
2030 | 206 355 euro | 50 442,89 euro |
Er is voldoende budget beschikbaar.
Registratiesleutel: 2026/GBB-WEL5/0550-00/649400/OCMW/RVMW/IP-GEEN
Jaar: 2026 en volgende
Beschikbaar: 15 000 euro
Vanaf 2026 worden de middelen voor de regisseursrol sociale economie toegewezen aan het lokaal bestuur in plaats van voorheen aan het samenwerkingsverband. De wijzigingen voor het budget zullen opgenomen worden in de eerstvolgende aanpassing van het meerjarenplan.
Met algemeenheid van stemmen
Stemming artikel 1, 2 en 3
Met algemeenheid van stemmen
Stemming artikel 5
Besluit
De raad voor maatschappelijk welzijn
Artikel 1
Beslist de ILV Tewerkstelling Zuiderkempen stop te zetten op datum van 31 december 2026.
Artikel 2
Keurt de oprichting van de interlokale vereniging 'Welzijn Zuiderkempen' voor onbepaalde duur met ingang van 1 januari 2027 goed.
Artikel 3
Keurt de statuten van de interlokale vereniging 'Welzijn Zuiderkempen' goed.
Artikel 4
Gaat over tot de geheime stemming voor 'Aanduiden lid beheerscomité interlokale vereniging 'Welzijn Zuiderkempen'.
21 raadsleden nemen deel aan de stemming en er zijn eenzelfde aantal stembrieven.
Gilberte Hannes, schepen, bekomt 21 stemmen voor. Er zijn geen blanco en geen ongeldige stembrieven.
Duidt Gilberte Hannes, schepen, aan als lid van het beheerscomité van de interlokale vereniging 'Welzijn Zuiderkempen'.
Artikel 5
Beslist om de Vlaamse middelen voor een lokaal-sociaal-economiebeleid bovenlokaal in te zetten in regio Zuiderkempen.
Zitting van maandag 1 juni 2026
11. Aanvullende agenda
Aanvullende agenda
Er is geen aanvullende agenda.
Zitting van maandag 1 juni 2026
12. Mondelinge vragen van de leden van de raad voor maatschappelijk welzijn
Mondelinge vragen
De leden van de raad voor maatschappelijk welzijn hebben geen mondelinge vragen.
Zitting van maandag 1 juni 2026
13. Mededelingen
Mededeling
De leden van de raad voor maatschappelijk welzijn hebben geen mededelingen.
Publicatie LBLOD
De applicatie "Meeting.burger" helpt lokale besturen bij het aanmaken, annoteren en publiceren van agenda's, besluiten en notulen volgens het principe van gelinkte open data.
Wanneer een publicatie wordt uitgevoerd, wordt er een expliciete "bundel" van het document opgeslagen. Op dat moment is het document inhoudelijk niet meer aanpasbaar door de gebruiker. Deze "bundel" bestaat uit:
De inhoud van de publicatie op het moment dat deze werd uitgevoerd.
Een unieke identificatie van de gebruiker die de actie heeft uitgevoerd.
De tijdstempel waarop de actie werd uitgevoerd.
Al deze gegevens staan op een aparte publicatie omgeving die beveiligd toegankelijk is voor een beperkt aantal personen.