Besluitenlijst Gemeenteraad op maandag 25 juli 2022

Overzicht punten

Zitting van maandag 25 juli 2022.

 

1. Goedkeuren notulen 27 juni 2022

 

 

Stemming op naam:

Met 10 stemmen voor (Jan Melis, Walter Verbraeken, Brigitte Peremans, Roger Verheyen, Wim Nysmans, François Tielemans, Griet Convens, Joris Janssens, Paul Van Dooren en Jos Tordoor), 9 stemmen tegen (Luc Lievens, Fons Hannes, Mannu Dox, Cris Rutten, Heidi Suls, Jo Laenen, Frans Van Meensel, Peter Van den Broeck en Toon Hendrickx), 1 onthouding (Rony Schuer)

 

Besluit

Enig artikel

De gemeenteraad keurt de notulen van de vergadering van 27 juni 2022 goed.

 

 

Publicatiedatum: 01/08/2022
Overzicht punten

Zitting van maandag 25 juli 2022.

 

2. Bestendigen van eerder door de raad aangeduide vertegenwoordigers en plaatsvervangers en kandidaat bestuurders in intercommunales en samenwerkingsverbanden voor de rest van de legislatuur

 

 

Stemming op naam:

Met 10 stemmen voor (Luc Lievens, Fons Hannes, Mannu Dox, Cris Rutten, Heidi Suls, Jo Laenen, Rony Schuer, Frans Van Meensel, Peter Van den Broeck en Toon Hendrickx), 10 stemmen tegen (Jan Melis, Walter Verbraeken, Brigitte Peremans, Roger Verheyen, Wim Nysmans, François Tielemans, Griet Convens, Joris Janssens, Paul Van Dooren en Jos Tordoor)

 

Besluit

De gemeenteraad gaat niet in op het hogergenoemde voorstel van gemeenteraadsleden Mannu Dox, Peter Van den Broeck, Frans Van Meensel, Fons Hannes, Luc Lievens, Jo Laenen, Cris Rutten, Toon Hendrickx, Rony Schuer en Heidi Suls.

 

 

Publicatiedatum: 01/08/2022
Overzicht punten

Zitting van maandag 25 juli 2022.

 

3. Mededelingen

 

 

 

Publicatiedatum: 01/08/2022
Overzicht punten

Zitting van maandag 25 juli 2022.

 

4. Aanvullende agenda

 

 

 

Publicatiedatum: 01/08/2022
Overzicht punten

Zitting van maandag 25 juli 2022.

 

5. Vlaams Belang wenst samenhangend, begrijpend en consequent beleid met een visie bij wijziging van verkeerssituaties en het plaatsen van verkeersborden in het algemeen belang van de bevolking en correcte GPS-sturing

 

 

Met algemeenheid van stemmen

 

Besluit

Enig artikel

Het bestuur antwoordt op de vragen van gemeenteraadslid Mannu Dox en neemt deze op in de notulen:

  1. Heeft de gemeente een plan van aanpak bij het wijzigen van een verkeerssituatie en/of het plaatsen van verkeersborden?

Antwoord: Dit gebeurt

- op basis van aanvullende reglementen van de gemeenteraad wanneer het een blijvende toestand betreft waarbij een gebod of verbod wordt opgelegd (bv. enkelrichting …)

- op basis van tijdelijke reglementen vanuit het schepencollege wanneer het een periodieke toestand betreft waarbij een gebod of verbod wordt opgelegd (bv. bij evenementen)

- op basis van een signalisatievergunning bij werken of een burgemeesterlijk besluit wanneer het een periodieke toestand betreft die gerelateerd is aan werken en/of een acuut openbaar veiligheidsprobleem

- op basis van het reguliere onderhoud vanuit de gemeentelijke buitendiensten

- op basis van meldingen vanuit politie bij een ongeval (vervangen of herstellen bebording)

- op basis van gemeentelijke vaststellingen, politionele vaststellingen of vaststellingen van burgers bij het plaatsen van gevaars - en aanwijzingsborden.

 

  1. Is het gemeentebestuur van mening dat een wijziging van een verkeerssituatie die een impact heeft op alle weggebruikers bij participatiemomenten (hoor- en overlegmomenten) toegankelijk moet zijn voor alle inwoners of enkel voor een door hen afgebakende buurt?

Antwoord: Een nieuwe manier van werken wordt uitgewerkt in het kader van participatie.

 

  1. Wie is bevoegd tot plaatsing van tijdelijke verkeersborden en voor welke verkeersborden? (De bevoegdheid van de burgemeester om plotse veiligheidsreden de nodige signalisatie te laten aanbrengen buiten beschouwing gelaten)

Antwoord: Het schepencollege bij verboden en geboden van tijdelijke aard.

 

  1. Wie is bevoegd tot plaatsing van definitieve verkeersborden en voor welke verkeersborden?

Antwoord: De gemeenteraad bij verboden en geboden van permanente aard.

 

  1. Wie is verantwoordelijk om wijzigingen in de toegelaten max. snelheid door te geven aan de instantie die instaat voor de GPS-sturing?

Antwoord: Dit gebeurt niet vanuit gemeentebestuur.

 

  1. Wie is verantwoordelijk en gemachtigd om een verkeerde GPS-sturing te laten corrigeren?

Antwoord: Dit gebeurt niet vanuit gemeentebestuur.

 

 

Publicatiedatum: 01/08/2022
Overzicht punten

Zitting van maandag 25 juli 2022.

 

6. Vlaams Belang wenst een uitvoeringstermijn voor de aanbevelingen van de gouverneur en inspraak/overleg met de leden van de organen waarop ze van toepassing zijn

 

 

Met algemeenheid van stemmen

 

Besluit

Enig artikel

Het bestuur antwoordt op de vragen van gemeenteraadslid Mannu Dox en neemt deze op in de notulen:

  1. Wanneer zullen deze drie afzonderlijke documenten door de respectievelijke raden worden besproken en nadien ter goedkeuring worden voorgelegd?

Antwoord: De gemeenteraad en de raad voor maatschappelijk welzijn hebben op 24 februari 2020 een deontologische code voor raadsleden vastgesteld. Dit is dus in orde.

Een aparte deontologische code voor het Bijzonder Comité is niet verplicht.

Het klopt inderdaad dat de afsprakennota aan herziening toe is. Deze zal kortelings herzien worden

 

  1. Zullen de VVSG modellen als vertrekkend basisdocument gebruikt worden?

Antwoord: Bij de opmaak van dergelijke documenten wordt meestal vertrokken van het bestaande document en de voorhanden zijnde modellen en ontwerpteksten.

 

  1. Zal voorafgaand aan de definitieve goedkeuring van deze documenten overleg gepleegd worden met de leden van de organen waarop ze van toepassing zijn, om tot een modelontwerp te komen?

Antwoord: Over de concrete aanpak van de opmaak van de afsprakennota zijn er nog geen afspraken gemaakt.

 

  1. Heeft het college al opdracht gegeven aan de algemeen directeur, die zich te houden heeft aan de onderrichtingen van het college, om zijn administratie het voorbereidend werk te laten doen om de ontwerpbeslissingen voor te bereiden?

Antwoord: Hiertoe is nog geen formele opdracht gegeven

 

 

Publicatiedatum: 01/08/2022
Overzicht punten

Zitting van maandag 25 juli 2022.

 

7. Vlaams Belang wenst dat de nieuwe speelplaats van de gemeentelijke school in de toekomst opengesteld wordt voor onze schoolgaande jeugd tijdens de schoolvakanties

 

 

Met algemeenheid van stemmen

 

Besluit

Enig artikel

Het bestuur antwoordt op de vraag van gemeenteraadslid Mannu Dox en neemt dit op in de notulen:

Is het gemeentebestuur principieel bereid om in de toekomst de nieuw ingerichte speelplaats voor onze schoolgaande jeugd open te stellen tijdens de schoolvakanties onder nader te bepalen voorwaarden en tijden?

Antwoord: Neen aangezien dit organisatorisch niet haalbaar is.

 

 

Publicatiedatum: 01/08/2022
Overzicht punten

Zitting van maandag 25 juli 2022.

 

8. Vlaams Belang wenst dringend een grondige evaluatie van de algemeen directeur na massale wegloop van bekwame topambtenaren

 

 

Met algemeenheid van stemmen

 

Besluit

Enig artikel

Het bestuur antwoordt op de vragen van gemeenteraadslid Mannu Dox en neemt deze op in de notulen:

  1. Wanneer en hoe werd de algemeen directeur voor het laatst geëvalueerd?

Antwoord: De algemeen directeur werd, toen nog als gemeentesecretaris , een laatste keer in 2016 geëvalueerd omtrent het functioneren in de jaren 2014 en 2015. Dit net als de overige toen nog in de organisatie aanwezige decretale graden zijnde de financieel beheerder en de OCMW-secretaris.

Dit was een evaluatie gebaseerd op een 360° feedback met inbreng aan de hand van een bevraging, georganiseerd door een extern HR-bureau, enerzijds vanuit het beleid zijnde van de leden het college van burgemeester en schepenen en de voorzitter van de gemeenteraad en anderzijds vanuit de ambtelijke organisatie via de leden van het managementteam.

 

  1. Zal het bestuur nog binnen het jaar een evaluatiecomité samenstellen en de evaluatieprocedure opstarten.

Antwoord: Het bestuur heeft daartoe niet de intentie. Niet voor de algemeen directeur en ook niet alle anderen. Al de personeelsleden van gemeente en OCMW Meerhout worden al geruime tijd niet meer periodiek geëvalueerd, alhoewel zo tot op heden nog in de rechtspositieregeling beschreven staan.

Enkel bij tekenen van problematisch functioneren van een personeelslid wordt nog een formele evaluatie uitgevoerd met functioneringsgesprek en evaluatiegesprek.

Wel wordt thans conform het decreet lokaal bestuur vormgegeven aan het recht op opvolging en feedback, dit onder meer via de jaarlijks te organiseren groeigesprekken, met onder meer bespreking functioneren, samenwerking en arbeidsomstandigheden, tussen personeelsleden en hun rechtstreeks leidinggevenden. Dit lijkt een zinvollere piste ter invulling van feedback dan een omslachtiger, tijdrovender en meer beladen formeel evaluatietraject.

De rechtspositieregeling werd hierop nog niet aangepast, daar Vlaanderen al lang een nieuw rechtspositiebesluit aankondigt waarop dan de lokale rechtsposities zullen dienen afgestemd te worden zodat de nieuwe aanpak dan eerst aan de nieuwe bovenliggende reglementering kan afgetoetst worden, om zo dan definitief in de rechtspositieregeling te kunnen inbedden.

De voorbije weken werd door de Vlaamse Regering een voorontwerp van rechtspositiebesluit voor de lokale besturen vastgesteld dat de volgende maanden binnen het Vlaamse syndicale onderhandelingscomité C1 zal besproken worden. Dat ook met VVSG zal besproken worden en aan de Raad van State zal voorgelegd worden. Hierna kan het dan definitief vastgesteld worden en in de loop van 2023 van toepassing kunnen worden.

 

  1. Gezien een evaluatie gaat over het functioneren in de voorbije periode lijkt het aangewezen om ex-schepenen en ex-leden van het managementteam te horen. Zal het bestuur aan de externe deskundigen voorstellen om deze ex-schepenen en ex-leden van het MAT te horen?

Antwoord: Gelet op het antwoord op vraag 2 is deze vraag niet meer relevant.

 

  1. Het bestuur heeft opdracht gegeven om al de klachten en hun respectievelijk resultaat, ingediend door één welbepaald raadslid bij de toezichthoudende overheid (gouverneur), te laten registreren. Zal deze bundel van geregistreerde klachten met hun respectievelijk resultaat aan de externe deskundigen ter inzage gelegd worden?

Antwoord: Gelet op het antwoord op vraag 2 is deze vraag niet meer relevant.

 

  1. Zal aan de externe deskundige voorgesteld worden om ook raadsleden uit de oppositie te horen?

Antwoord: Gelet op het antwoord op vraag 2 is deze vraag niet meer relevant.

 

 

Publicatiedatum: 01/08/2022
Overzicht punten

Zitting van maandag 25 juli 2022.

 

9. Mondelinge vragen van de gemeenteraadsleden

 

 

 

Publicatiedatum: 01/08/2022
Disclaimer

Publicatie LBLOD

De applicatie "Meeting.burger" helpt lokale besturen bij het aanmaken, annoteren en publiceren van agenda's, besluiten en notulen volgens het principe van gelinkte open data.

Wanneer een publicatie wordt uitgevoerd, wordt er een expliciete "bundel" van het document opgeslagen. Op dat moment is het document inhoudelijk niet meer aanpasbaar door de gebruiker. Deze "bundel" bestaat uit:

Al deze gegevens staan op een aparte publicatie omgeving die beveiligd toegankelijk is voor een beperkt aantal personen.