Bart Beusen Jo Laenen Walter Verbraeken Flor Boven Guy Daems Jan Melis Wim Leeuws Griet Convens Peter Van den Broeck Jan Luyten Luc Lievens Jens Deliën Cris Rutten Fons Hannes Begga Vandeperre Nele Geudens Brigitte Peremans Francis Mertens Gilberte Hannes Maries Verachtert Sam Verwimp Bart Beusen Jo Laenen Walter Verbraeken Guy Daems Jan Melis Wim Leeuws Griet Convens Peter Van den Broeck Jan Luyten Luc Lievens Jens Deliën Cris Rutten Fons Hannes Begga Vandeperre Nele Geudens Brigitte Peremans Francis Mertens Gilberte Hannes Maries Verachtert Sam Verwimp Francis Mertens Jens Deliën Walter Verbraeken Cris Rutten Fons Hannes Jo Laenen Wim Leeuws Gilberte Hannes Luc Lievens Jan Luyten Brigitte Peremans Griet Convens Nele Geudens Sam Verwimp Guy Daems Jan Melis Bart Beusen Maries Verachtert Begga Vandeperre Peter Van den Broeck aantal voorstanders: 11 , aantal onthouders: 2 , aantal tegenstanders: 7 Goedgekeurd
Aanwezig Fons Hannes, Burgemeester Walter Verbraeken, Brigitte Peremans, Jo Laenen, Gilberte Hannes, Schepenen Jan Melis, Nele Geudens, Cris Rutten, Peter Van den Broeck, Griet Convens, Francis Mertens, Maries Verachtert, Wim Leeuws, Jens Deliën, Jan Luyten, Sam Verwimp, Guy Daems, Bart Beusen, Begga Vandeperre, Raadsleden Luc Lievens, Voorzitter Flor Boven, Algemeen directeur
|
Verontschuldigd Tom Van den Berg, Raadslid
|
FEITEN EN CONTEXT
Op 16 december 2019 stelden de gemeenteraad en de raad voor maatschappelijk welzijn het meerjarenplan 2020-2025 vast. Zoals voorgeschreven bestaat het meerjarenplan uit een strategische nota, een financiële nota, een toelichting en documentatie.
Op 25 november 2024 stelden de gemeenteraad en de raad voor maatschappelijk welzijn de meerjarenplanaanpassing nr. 5 2020-2025 vast.
Het BBC besluit van 30 maart 2018 bepaalt dat gemeente en OCMW minstens één keer per jaar het meerjarenplan aanpassen. Een aanpassing van het meerjarenplan kan dienen om kredieten van het lopende boekjaar aan te passen, kredieten van een volgend boekjaar aan te passen of vast te stellen en de resultaten van het vorige boekjaar in te brengen.
Het ontwerp van meerjarenplanaanpassing nr. 6 2020-2025 werd door de algemeen directeur en financieel directeur in overleg met het managementteam opgesteld en wordt aan het managementteam voorgelegd op maandag 16 juni 2025.
De beleidsrapporten van de gemeente en het OCMW vormen een geïntegreerd geheel. De gemeenteraad en de raad voor maatschappelijk welzijn stemmen elk over hun deel van de meerjarenplanaanpassing. Nadat de raden zo het beleidsrapport elk voor hun deel hebben vastgesteld, keurt de gemeenteraad het deel van het beleidsrapport zoals vastgesteld door de raad voor maatschappelijk welzijn goed. Door die goedkeuring wordt het beleidsrapport in zijn geheel geacht definitief vastgesteld te zijn.
JURIDISCHE GRONDSLAG
● decreet lokaal bestuur van van 22 december 2017.
● besluit van de Vlaamse regering van 30 maart 2018 over de beleids- en beheerscyclus van de lokale besturen en latere wijzigingen.
● ministerieel besluit van 26 juni 2018 tot vaststelling van de modellen en de nadere voorschriften van de beleidsrapporten, de rekeningstelsels en de digitale rapportering van de beleids- en beheerscyclus van de lokale besturen.
● omzendbrief KBBJ/ABB/2020/3 over de aanpassing van de meerjarenplannen 2020-2025 van de lokale en provinciale besturen volgens de beleids- en beheerscyclus.
ARGUMENTATIE
Op 26 mei 2025 stelde de gemeenteraad de jaarrekening 2024 van gemeente en OCMW vast. Het resultaat van de jaarrekening 2024 moet overgenomen worden in het meerjarenplan 2020-2025.
De aanpassing van het meerjarenplan zoals ze voor ligt bevat aanpassingen aan de kredieten 2025.
FINANCIËLE GEVOLGEN
De meerjarenplanaanpassing nr. 6 2020-2025 voor gemeente en OCMW stuit af met volgende saldi:
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Beschikbaar budgettair resultaat | 11 565 459 | 11 821 091 | 10 195 573 | 10 466 911 | 10 855 302 | 4 522 025 |
Autofinancieringsmarge | 1 965 897 | 1 798 762 | 1 336 103 | 2 394 017 | 711 558 | 354 971 |
De meerjarenplanaanpassing nr. 6 2020-2025 is in evenwicht. Het geraamde beschikbaar budgettair resultaat is jaarlijks positief en de geraamde autofinancieringsmarge is positief in 2025.
Het overzicht van de kredieten van de gemeente en het OCMW is terug te vinden in de bundel meerjarenplanaanpassing nr. 6 2020-2025 op pag. 37.
Stemming op naam:
Met 11 stemmen voor (Fons Hannes, Walter Verbraeken, Brigitte Peremans, Jo Laenen, Gilberte Hannes, Cris Rutten, Francis Mertens, Wim Leeuws, Jens Deliën, Jan Luyten en Luc Lievens), 7 stemmen tegen (Jan Melis, Nele Geudens, Griet Convens, Maries Verachtert, Sam Verwimp, Guy Daems en Bart Beusen), 2 onthoudingen (Peter Van den Broeck en Begga Vandeperre)
Besluit
De gemeenteraad
Artikel 1
Stelt de meerjarenplanaanpassing nr. 6 2020-2025 gedeelte gemeente vast.
Artikel 2
Keurt de meerjarenplanaanpassing nr. 6 2020-2025 gedeelte OCMW goed.
Artikel 3
De meerjarenplanaanpassing nr. 6 2020-2025 past de kredieten 2025 aan.
Artikel 4
Vraagt de meerjarenplanaanpassing nr. 6 2020-2025 voor te leggen aan administratief toezicht overeenkomstig de geldende regelgeving.
Register der bekendmakingen
Deze webpagina vormt het openbare register van gemeentelijke reglementen en verordeningen, in overeenstemming met het besluit van de Vlaamse regering van 28 april 2023 betreffende de bekendmakingen en raadpleegbaarheid van besluiten en documenten van het lokale bestuur met betrekking tot de manier waarop ze moeten worden bijgehouden.
Wanneer een publicatie wordt uitgevoerd, zal er een expliciete "bundel" van het document worden opgeslagen. Op dat moment is het document inhoudelijk niet meer aanpasbaar door de gebruiker.
Deze "bundel" bestaat uit:
De inhoud van de publicatie op het moment dat deze werd uitgevoerd.
Een unieke identificatie van de gebruiker die de actie heeft uitgevoerd.
De tijdstempel waarop de actie heeft plaatsgevonden.
Al deze gegevens staan in een aparte publicatie omgeving die beveiligd en toegankelijk is voor een beperkt aantal personen.